Zgodnie z kalendarzem organizacji egzaminów gimnazjalnych, uczniowie trzecich klas przystąpili do egzaminów umożliwiających ukończenie gimnazjum. W środę, 18. kwietnia 2018 r. pisali testy z części humanistycznej, następnego dnia z części matematyczno-przyrodniczej, a ostatniego dnia z języka obcego nowożytnego.

Powagę tego wydarzenia podkreślały stroje galowe przystępujących do egzaminu, których nieodłącznym dodatkiem był uśmiech na twarzy oraz towarzyszący lekki stresik.

Zgodnie z procedurą uczniowie wchodzili do Sali pojedynczo, losowali numerek stolika, przy którym zdawali egzamin i zajmowali swoje miejsce.

Przed rozdaniem arkuszy, przedstawiciele z poszczególnych sal wraz z przewodniczącymi zespołów nadzorujących odbierali materiały egzaminacyjne od przewodniczącej zespołu egzaminacyjnego,  sprawdzając, czy testy były odpowiednio zabezpieczone.

Przerwę pomiędzy poszczególnymi zakresami egzaminu uczniowie spędzali w stołówce szkolnej, gdzie był zorganizowany poczęstunek, lub na świeżym powietrzu.

Ostatniego dnia, kiedy przed zdającymi pozostał tylko egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym, postanowili wprowadzić element humorystyczny i przebrali się w stroje z różnych bajek. To pozwoliło odreagować towarzyszące każdego dnia napięcie.

Na wyniki czekamy do 15. czerwca 2018 r.