Dokumenty do pobrania:

Regulamin XVII Gminnego e-Festiwalu Kolęd i Pastorałek (pobierz)

Karta zgłoszenia (pobierz)

Wyniki XVII Gminnego e-Festiwal Kolęd i Pastorałek

Kolędy to pieśni bożonarodzeniowe o charakterze religijnym. Pastorałki również wiążą się z tematyką Bożego Narodzenia, ale mają raczej charakter obyczajowy, niezwiązany z funkcją religijną. Wykonywane były przez wędrownych muzyków czy kolędników.

W piątek, 5. lutego 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. bp. Jana Chrapka
w Świerżach Górnych po raz 17. rozbrzmiały te pieśni w ramach Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Jury oceniło występy uczestników z 7. szkół podstawowych Gminy Kozienice:

1. PSP Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach,

2. PSP Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach,

3. PSP Nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach,

4. PSP w Janikowie,

5. PSP w Stanisławicach,

6. PSP im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych,

7. PSP w Wólce Tyrzyńskiej.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, udział ograniczał się do prezentacji kolędy lub pastorałki w formie przesłanego pliku audio-video.

Występy oceniano w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas 0-4,
II kategoria – uczniowie klas 5-8.

W 18. występach śpiewali soliści oraz duety, wykonując wybraną kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej.

Kolędowanie oceniało powołane przez organizatora, Publiczną Szkołę Podstawową im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych, jury w składzie:

Przewodniczący – p. Krzysztof Chodacki – solista radomskiego zespołu Blues Tender,
Członkinie:
p. Sylwia Wiśniewska, przedstawicielka Gminy Kozienice, głównego sponsora Festiwalu,
p. Natalia Wilczek – przedstawicielka Szkoły Muzycznej II stopnia w Radomiu, wielokrotna uczestniczka Festiwalu w latach poprzednich.

Komisja konkursowa przyznała w I kategorii:

I miejsce
dla Natalii Muchy z PSP Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach – opiekun p. Barbara Chołuj.

II miejsce ex aequo
dla duetu w składzie Lena Dyga i Aleksandra Szczygieł z PSP im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych – opiekun p. Irena Pawluczuk oraz Borysa Kołodziejczyka z PSP w Stanisławicach – opiekun p. Iwona Chołuj,

III miejsce
dla Agaty Jędrych z PSP Nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach – opiekun p. Agnieszka Subocz.

W II kategorii wyróżnienia otrzymały:
I miejsce – Aleksandra Ostrowska z PSP w Janikowie - opiekun p. Iwona Chołuj,

II miejsce ex aequo
Natalia Lipiec z PSP Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach – opiekun p. Iwona Chołuj,
Wiktoria Kotlicka z PSP Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach – opiekun p. Bożena Markowska,
III miejsce – Nina Kwaśnik z PSP Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach – opiekun p. Bożena Markowska.

Uczestników i opiekunów zapraszamy od 11 lutego 2021 r. po odbiór nagród i dyplomów ufundowanych przez Burmistrza Gminy Kozienice p. Piotra Kozłowskiego, któremu bardzo dziękujemy za współpracę.

Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom artystycznym za udział w Festiwalu i gratulujemy sukcesów.

Chociaż Festiwal zorganizowany został po raz pierwszy w takiej formule, umożliwił kultywowanie tradycji świątecznych i popularyzację kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku będziemy mogli się spotkać, aby wspólnie kolędować.

Szkolni organizatorzy Festiwalu to: p. Natasza Dróżdż, p. Zenobia Kowalska, p. Luiza Nastula, p. Tomasz Słyk, p. A. Rybarczyk, p. K. Delega – dziękujemy za zaangażowanie.