17 września 2019r. uczniowie z klasy II i III naszej Szkoły pojechali na wycieczkę autokarową do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także doskonałą okazją do wzbogacenia wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznania z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Po zapoznaniu się z regulaminem zwiedzania, dzieci ruszyły na spotkanie z przygodą.

Największy podziw wśród zwiedzających wzbudziły lwy, słonie i żyrafy. Z wielkim zachwytem obejrzeli przepiękne, kolorowe ptaki - ogromne wrażenie wywarły na nich papugi Ary. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci dały popis cyrkowych akrobacji. Sympatię wzbudziły także tygrysy i hipopotamy.

Ciekawostkami na temat dzikich zwierząt podzieliła się z nami Pani Ania, z którą spotkaliśmy się na terenie Ogrodu Zoologicznego. Bardzo interesująco opowiadała o zwierzętach i odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.

Podczas zwiedzania ZOO robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.