230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Z tej okazji zapraszamy całą społeczność szkolną do aktywnego świętowania tego doniosłego wydarzenia. Uczcijmy ten dzień biegając.

Zadania do wykonania:

- Przygotuj patriotyczny kotylion.

- W dniach 1-3 maja 2021 r. pokonaj dowolny dystans.

- Zdjęcie aktywności wraz z umieszczonym na koszulce kotylionem wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 4 maja 2021r.

Uczniowie klas 1-3 przesyłają te informacje do wychowawcy klasy.

Możesz dodać informacje o tym, ile osób zachęciłeś/aś do biegu i jaki dystans udało się Wam wspólnie pokonać.