,,Dance with me - zatańcz ze mną”

W roku szkolnym 2023/2024 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych został zorganizowany Kącik Taneczny - przyjazne miejsce do aktywnego spędzania przerw głównie przez uczniów klas 1-3, dzięki realizacji projektu ,,Dance with me - zatańcz ze mną”, w ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Kozienice dla Samorządów Uczniowskich pt. „Fundusz Samorządów Uczniowskich” i dofinansowanego w kwocie 2 000 zł.

W trakcie trwania Projektu wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych działaniach dostosowanych do swojego wieku i korzystać z Kącika Tanecznego: - uczniowie klas starszych jako prowadzący i uczestnicy zajęć tanecznych, - uczniowie klas młodszych jako uczestnicy zajęć tanecznych i wokalnych oraz konkursów wokalnych.

Na początku został zakupiony sprzęt niezbędny do realizacji projektu. Z pozyskanych funduszy zakupiono Konsolę X-Box. Z funduszy pozyskanych od Rady Rodziców został zakupiony ekran oraz nagrody dla uczestników konkursów. Po zagospodarowaniu i urządzeniu Kącika Tanecznego, został opracowany regulamin korzystania z Kącika Tanecznego przez Samorząd Uczniowski przy wsparciu opiekunów. W czasie przerw międzylekcyjnych prowadzone były mini - warsztaty taneczne dla młodszych kolegów i koleżanek przez starszych uczniów z wykorzystaniem zakupionego sprzętu, a także został z organizowany konkurs wokalny dla uczniów klas 1-3.

W Kąciku Tanecznym odbyły się również zajęcia ZUMBY dla uczniów klas 1-3 prowadzone przez uczniów starszych klas w czasie długiej przerwy z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Na koniec został zorganizowany Turniej Tańca, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Uczniowie mogli rozwijać umiejętności społeczne i integrować się w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczniowie korzystający z Kącika Tanecznego uczyli się odpowiedzialności i opieki nad miejscem przeznaczonym do aktywnej zabawy. Zagospodarowanie tej przestrzeni, wspólne planowanie oraz realizacja wpłynęły na integrację środowiska szkolnego, a przede wszystkim zaangażowanych uczniów. Uczniowie mieli okazję popracować w sposób aktywny nad swoimi umiejętnościami tanecznymi oraz wokalnymi, a szkolna „nuda” odeszła w zapomnienie. Jest to miejsce, z którym uczniom trudno się rozstać na zakończenie dnia, i z którego chętnie będą korzystać w kolejnych latach szkolnych.

Gratulujemy uczniom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego realizacji tego potrzebnego projektu. Dziękujemy organizatorowi Konkursu, Burmistrzowi Gminy Kozienice, za finansowe wsparcie w ramach projektu.

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Gra – Akcja – Integracja

16. czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie Kącika Relaksu i Gier Planszowych, który został utworzony dzięki realizacji projektu „Gra – Akcja – Integracja”, mającego na celu zwiększenie aktywności i integracji uczniów naszej Szkoły.

Projekt realizowany był w ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Kozienice dla Samorządów Uczniowskich pn. „Fundusz Samorządów Uczniowskich” i dofinansowany w kwocie 2 000 zł. Jego celem jest aktywizowanie Samorządów Uczniowskich do działania na rzecz społeczności szkolnej poprzez wsparcie inicjatyw w różnych obszarach.

Dzięki współpracy Samorządu Uczniowskiego z Dyrektor Szkoły i Radą Rodziców udało się utworzyć miejsce, które będzie służyć relaksowi i integracji uczniów w czasie przerw międzylekcyjnych.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2022/2023 kącik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów – już rozstrzygnięto tu konkursy szachowe, których zwycięzcy odebrali nagrody, uczniowie przygotowali informacje dotyczące bezpiecznych wakacji.

Po wakacjach z pewnością również będzie tętnił życiem.

Gratulujemy uczniom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego realizacji pięknego i potrzebnego projektu.

Dziękujemy organizatorowi Konkursu - Burmistrzowi Gminy Kozienice p. Piotrowi Kozłowskiemu - za finansowe wsparcie w ramach projektu

1

2