Kluczowy pakiet startowy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Działanie 10.1. Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży
Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych)

Projekt realizowany przez Polskie Centrum Edukacji w partnerstwie z Gminą Kozienice.

TERMIN REALIZACJI: 1 września 2017 r. – 30 czerwca 2019 r.

Projekt jest skierowany do 220 uczniów oraz 33 nauczycieli z 5 szkół z terenu Gminy Kozienice i ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z terenu Gminy poprzez poprawę jakości nauczania oraz rozszerzenie oferty edukacyjnej szkół.

Cele szczegółowe projektu:

• Wyposażenie 198 uczniów w kompetencje kluczowe
  • Rozwój postaw niezbędnych na rynku pracy, w tym innowacyjności, kreatywności i pracy w grupie
  • Rozwój kompetencji cyfrowych uczniów
  • Nabycie kwalifikacji informatycznych przez nauczycieli objętych szkoleniami
  • Poszerzenie oferty edukacyjnej szkół biorących udział w projekcie
  • Poprawa jakości nauczania w szkołach objętych wsparciem
  • Zakup oraz wykorzystanie w nauczaniu sprzętu TIK
  • Doposażenie 5 pracowni przedmiotowych

SZKOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W PROJEKCIE:

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tyrzyńskiej
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych

FORMY WSPARCIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

• Laboratoria kompetencji kluczowych -zajęcia dodatkowe z zakresu języka angielskiego, matematyki, nauk przyrodniczych
  • Zajęcia rozwijające umiejętności informatyczne – warsztaty budowy i programowania robotów oraz warsztaty eksperymentalne DaVinci
  • Zajęcia rozwijające umiejętności i postawy niezbędne na rynku pracy – warsztaty kreatywności
  • Wycieczki edukacyjne dla uczniów
  • Szkolenie rozwijające kwalifikacje informatyczne nauczycieli

W ramach projektu przewidziano zakup tablic multimedialnych dla każdej ze szkół oraz doposażenie pracowni przedmiotowych (przyrodniczych i matematycznych).

Całkowita wartość projektu wynosi: 1 005 132,00 PLN.