W czwartek, 15 lutego 2018 r., grupa 51 uczniów i uczennic z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych uczestniczyła po raz kolejny w projekcie realizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin „Lekcja w kinie”. Tym razem lekcja poświęcona była korzystaniu z Internetu. Uczestnicy uświadomili sobie korzyści sięgania do zasobów sieci, poznali również szereg zagrożeń, takich jak: uzależnienie, hejt, ślad w sieci, face news oraz ich przykładowe konsekwencje.

Po ciekawej lekcji wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia dramatu w reżyserii Tessy Schram „Lek na całe zło”. Film z dużym wyczuciem i subtelnością opowiada historię utalentowanego muzycznie nastolatka. Główny bohater, Casper van Riel (Gijs Blom) musi stawić czoło trudnym doświadczeniom, które niesie mu życie. Chłopiec mierzy się ze śmiertelną chorobą matki oraz odkrywaną stopniowo prawdą o ojcu, który do tej pory był nieobecny w jego życiu. Wśród tych wszystkich wydarzeń znajduje się jeszcze miejsce na miłość, przyjaźń i pasję.  Film porusza również problem wielokulturowości - Jak się porozumieć w wielokulturowym społeczeństwie? Jak się nie bać siebie nawzajem?

O tym, że film podobał się młodzieży, świadczyły brawa po jego zakończeniu.