16 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy uczniowie przywdziali strój galowy - adekwatny do okazji- aby w odświętnej scenerii obdarować kwiatami nauczycieli i pracowników naszej szkoły, życząc im dalszych sukcesów w pracy.

W czasie akademii pierwsza głos zabrała p. Dyrektor. Przypomniała nam, że 14 października jest Dniem Edukacji Narodowej, a nie jak większość myśli - Dniem Nauczyciela. Świętują wtedy i pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni. Złożyła podziękowania naszym nauczycielom za poświęcenie, a wszystkim pracownikom za codzienną, solidną pracę. Następnym punktem programu była część artystyczna.  Salwami śmiechu nagradzaliśmy parodie lekcji szkolnych i gromkimi brawami występy szkolnego chóru.Organizatorami akademii byli uczniowie klas III wspierani przez uczniów klasy II pod okiem p. J. Rutki.