12 września część sportowa naszego gimnazjum została udostępniona ekipie filmowej, która zajmuje się produkcją filmu „Demon” w reżyserii Marcina Wrony. Tego dnia zdjęcia były kręcone nad Wisłą w okolicach Świeży Górnych. Redakcja „ŚwierŻAKA” wykorzystała tę chwilę, aby spotkać się ze znaną aktorką Katarzyną Herman.

Gwiazda trafiła do nas prosto z planu filmowego. Tuż przed wizytą Pani Herman realizowała scenę kąpieli w rzece, więc odwiedziła nas opatulona od stóp do głów - w kurtce, kaloszach i ręczniku na głowie. Pan T. Słyk udokumentował ten moment, robiąc kilka zdjęć z aktorką, która następnie dokonała wpisu w szkolnej kronice. Skorzystaliśmy również z obecności reżysera filmu, aby uzyskać informacje na temat produkcji.