Dzień Edukacji Narodowej obchodzony w Polsce 14 października, to święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Z tej okazji 10 października 2014 r. w naszym Gimnazjum miała miejsce uroczystość, której ważność podkreśliła obecność Sztandaru Szkoły.

Pierwsza przemówiła Pani Dyrektor - mówiła o wartości wiedzy człowieka, przytoczyła słowa Benjamina Franklina, które przyświecały nam już do końca akademii: Jeśli człowiek zamknie bogactwo w własnej głowie, nikt mu go nie może odebrać. Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski". W dalszej części uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej pory stali się oni pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna. Uczniowie przedstawili zabawną scenkę z życia szkoły, po której na ręce wszystkich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych złożone zostały kwiaty z życzeniamii podziękowaniami za trud pracy, którą wykonują.