Ile tak naprawdę wiemy o najważniejszym dla Polski święcie narodowym, próbowali nam pokazać uczniowie kl. Ia w czasie akademii, która miała miejsce 7 listopada 2014 r.

W niezwykle ciekawy i przystępny sposób przypomnieli najważniejsze fakty, które miały miejsce 96 lat temu. 11 listopada 1918 roku państwo niemieckie poprosiło o rozejm w Campiegne, co poskutkowało zakończeniem wojny. Władza w Polsce przeszła w ręce Marszałka Józefa Piłsudskiego, który rozbroił niemieckie wojska. Te opuściły nadwiślański kraj. W ten właśnie sposób Rzeczpospolita Polska uzyskała niepodległość po 123 latach niewoli.

Występy uczniów wzbogacone były prezentacją multimedialną, zawierającą fotografie ułanów oraz twórcy Legionów Polskich Marszałka Piłsudskiego. W każdym uczestniku akademii obudziła się nutka patriotyzmu w czasie niezwykle wzruszających pieśni patriotycznych wykonanych przez szkolny chór. Młodzież z zainteresowaniem i w skupieniu wzięła udział w tej szczególnej lekcji historii.

Poczet Sztandarowy reprezentował naszą Szkołę w czasie powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2014 r.