Zbliża się zimowa przerwa świąteczna. Obchodzimy ten czas w sposób wyjątkowy. Na korytarzu szkolnym pojawiła się piękna choinka, na piątkowym apelu gościliśmy św. Mikołaja, no i oczywiście przygotowano szkolne jasełka.

W tym roku ks. S. Kosior wraz z grupą uczniów z kl. III b przygotował scenkę z życia grupy nastolatków, którym jeden z kolegów wskazał drogę do Boga. Odtąd ich życie uległo ogromnej zmianie – nabrało sensu i stało się bardziej wartościowe. Odbiór jasełek znacznie uprzyjemniły śpiewane przez szkolny chór - składający się w znacznej części z uczniów kl. IIb - kolędy i pastorałki. Trzeba także wspomnieć o pięknej scenografii. Pomimo, że scenka była współczesna, chwilami akcja przenosiła widza do stajenki, gdzie na pachnącym sianku siedział Józef i Maryja z dzieciątkiem. Na koniec, w roli patrona naszej szkoły, wystąpił Dawid Dec. Wygłosił kilka mądrych słów, złożył życzenia świąteczne i pobłogosławił przybyłych.

Do obejrzenia tegorocznych jasełek zostali zaproszeni rodzice uczniów oraz ksiądz proboszcz miejscowej parafii, którzy swój zachwyt wyrazili gromkimi brawami.