„Wiatr wiosenny/ życie budzi się, aby trwać…”

W środę 18 marca 2015 r. w progach naszego Gimnazjum pojawił się niezwykły gość - Pani Iwona Bitner, regionalna poetka. W dość wąskim gronie spotkaliśmy się w specjalnie przygotowanej na tę okazję sali, zmienionej na ten wieczór w kawiarenkę. Na pokrytych białymi obruskami stolikach pojawiły się świeczki nadające niezwykły klimat. Przy kawie i ciasteczku młodzież wysłuchała przepięknych, refleksyjnych wierszy Pani Bitner. Zarówno tych z debiutanckiego tomiku „ W obłokach”, jak i tych najnowszych, które jeszcze nigdzie się nie ukazały. Poetka opowiedziała nam o sobie i swojej utalentowanej w tym kierunku rodzinie – ojcu i córce, którzy także tworzą poezję. Chętnie odpowiedziała też na wszystkie pytania młodzieży, które nasunęły im się w trakcie prezentowanych wierszy. Po wystąpieniu pani Iwony, zaprosiliśmy ją do wysłuchania wierszy i piosenek z gatunku poezji śpiewanej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Była zachwycona. Na koniec nadszedł czas na luźną rozmowę i poczęstunek przy dźwiękach gitary.

To był naprawdę niezwykły wieczór. We wszystkim tym, co zostało wyśpiewane i wypowiedziane każdy starał się odnaleźć siebie… szukał prawdy o sobie, o życiu.