Nareszcie przyszła. Długo oczekiwana, piękna, pachnąca świeżością - Pani Wiosna. Towarzyszyło temu nadejściu niezwykłe wydarzenie astronomiczne. W piątek, 20 marca 2015 r. ok. godz. 10.50 mogliśmy podziwiać częściowe zaćmienie Słońca. My postanowiliśmy powitać wiosnę na wesoło. Po zakończeniu lekcji zaczęliśmy od pokazu mody wiosennej. Stroje były fantastyczne. Niektórych wręcz trudno było rozpoznać – taką sobie wybrali interesującą stylizację w tym dniu.

Następnym punktem programu było wystąpienie chłopców z kl. III, którzy zaprezentowali niezwykle zabawny skecz kabaretowy. Potem organizatorzy zaangażowali znaczną większość młodzieży w śpiew. Pani J. Rutka poprowadziła karaoke. Tym razem – w odróżnieniu od wszystkich pozostałych akademii czy przedstawień szkolnych – mogli wystąpić nie tylko ci utalentowani wokalnie. Zaśpiewać mógł każdy, kto lubi. Zabawa była przednia.

Na koniec p. A. Rybarczyk zaprosiła wszystkich na gry i zabawy sportowe. Tu także emocje były ogromne – zwłaszcza w czasie konkursu przeciągania liny. Do domu wszyscy wracali w doskonałym, wiosennym nastroju.