Zaproszone przez Związek Miast Polskich do Kozienic panie burmistrz Czugajewa – Hałyna Minajewa i Pierwomajska – Nina Charczenko odwiedziły w czwartek, 26 marca 2015 r. nasze Gimnazjum wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Kozienicach – dyrektorem Wydziału Edukacji Robertem Boryczką oraz Andrzejem Zielińskim – przedstawicielem ds. współpracy z zagranicą w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu. Odwiedzającym towarzyszyła p. Magdalena Wnuk, nauczycielka naszego Gimnazjum, absolwentka filologii rosyjskiej, która tym razem występowała w roli tłumacza. Goście zwiedzili szkołę, obejrzeli zaplecze sportowe, był również czas na rozmowę na temat funkcjonowania naszej placówki w aspekcie dydaktycznym, wychowawczym, opiekuńczym i finansowym. To już nie pierwsze spotkanie w naszej szkole z przedstawicielami Czugajewa – wcześniej odwiedziła nas dyrektor tamtejszej szkoły, z którą współpracujemy od kilku lat, wymieniając korespondencję.