W zmaganiach turniejowych 14.04.2015 r. w naszym Gimnazjum wzięły udział  trzyosobowe  reprezentacje  uczniów  z 7 szkół  podstawowych  i  3 gimnazjalnych z  terenu  gminy  Kozienice.

Tegoroczna edycja Turnieju odbyła się pod hasłem „NIE!!! Dla niskiej emisji”.

Wszyscy uczestnicy (podzieleni na kategorie wiekowe – szkoła podstawowa i  gimnazjum)  rozwiązywali  zadania  testowe. Mogli wykazać się wiedzą dotyczącą zanieczyszczeń środowiska z powodu niskiej emisji, czyli emisji pyłów i szkodliwych gazów wydobywających się ze źródeł na wysokości poniżej 40 m.

Zmagania uczestników Turnieju (indywidualnie i zespołowo) oceniło jury w następującym  składzie:

1.  p. Anna Janowska – MSCDN Radom - przewodnicząca
2.  p. Leokadia Cieślik – MSCDN Radom
3.  p. Karina Delega – PG Świerże Górne

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy, opiekunowie oraz uczniowie PG w Świerżach Górnych wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. Reginę Warchoł reprezentującą Wydział Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska UM w Kozienicach. W dalszej części uczniowie Gimnazjum w Świerżach Górnych w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Małgorzaty Pulkowskiej i p. Jolanty Rutki także nawiązali do tematyki Turnieju. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Kozienice wręczyła laureatom dyrektor szkoły p. Małgorzata Wolszczak oraz p. Robert Boryczka, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach.

W kategorii szkoły podstawowe miejsca zajęli:

Indywidualnie:

1.   miejsce - Maciej Smolarczyk z PSP Nr 1 w Kozienicach
2.   miejsce - ex aequo
- Natalia Brodowska z PSP Nr 1 w Kozienicach,
- Jakub Piechociński z PSP w Woli Chodkowskiej,
- Aleksandra Król z PSP Nr 1 w Kozienicach
3.  miejsce – Maciej Balcerzak z PSP w Nowej Wsi.

Drużynowo:

1.   miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach
2.   miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kozienicach
3.   miejsce - ex aequo
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Chodkowskiej

W kategorii gimnazja nagrody odebrali:

Indywidualnie:

1.   miejsce – Klaudia Krawczyk z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
2.   miejsce – Zuzanna Wolszczak z Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych
3.   miejsce – ex aequo
- Justyna Jaworska z Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych,
- Oliwia Gugała z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Zygmunta Starego w Kozienicach

Drużynowo:

1.   miejsce – Publiczne Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych,
2.   miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Zygmunta Starego w Kozienicach,
3.   miejsce - Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała wszystkim uczestnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie uczestników do Turnieju, którego tematyka mało znana dotychczas, okazała się bardzo ważna i możliwa do wykorzystania przez tych, którzy chcą zadbać o czyste środowisko. Słowa podziękowania otrzymali również organizatorzy: p. Regina Warchoł, p. Anna Janowska, p. Małgorzata Pulkowska, p. Jolanta Rutka, p. Luiza Nastula, p. Karina Delega, p. Natasza Dróżdż oraz p. Tomasz Słyk.

Relacja z Turnieju została także zaprezentowana w Telewizji Kablowej „Kronika Kozienicka”.

Uczestników Turnieju oraz ich opiekunów i zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wolszczak wraz z prowadzącymi uroczystość Weroniką Sawicką i Julią Mazur z kl. IIa

Test dotyczący niskiej emisji pisało 21 uczniów szkół podstawowych i 9 uczniów szkół gimnazjalnych Gminy Kozienice.

Prelekcję na temat niskiej emisji wygłosiła p. Regina Warchoł, reprezentująca Wydział Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kozienicach.

Program artystyczny przygotowali uczniowie kl. Ia pod kierunkiem p. Małgorzaty Pulkowskiej i p. Jolanty Rutki

Test wiedzy na temat niskiej emisji podsumowała przewodnicząca jury p. Anna Janowska

Nagrody i dyplomy uczestnikom i zwycięzcom Turnieju wręczyli dyrektor szkoły p. Małgorzata Wolszczak oraz dyrektor Wydziału Edukacji UM w Kozienicach p. Robert Boryczka

Podziękowania odebrali również opiekunowie merytoryczni uczestników Turnieju