30 kwietnia 2015 r. odbyła się w naszym Gimnazjum wyjątkowa lekcja historii na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaliśmy Rotę. Następnie wszyscy poznali najważniejsze fakty sprzed 224 lat wzbogacone prezentacją multimedialną, która zawierała zdjęcia postaci i symboli narodowych z tamtego okresu. Zakończyliśmy pieśnią „Witaj majowa jutrzenko”. Zanim poczet sztandarowy opuścił salę gimnastyczną, p. dyrektor Małgorzata Wolszczak dokonała podsumowania wcześniej podanych informacji, jak również nawiązała do pozostałych majowych świąt: 1 Maja - Święta Pracy oraz 2 Maja - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

Poważna i pełna skupienia postawa młodzieży sugerowała, że rozumie ona wagę wydarzenia, o którym była mowa. Ojczyzna, patriotyzm, społeczeństwo są słowami niezmiennie wypowiadanymi przez nas z należytym szacunkiem.

Poczet Sztandarowy reprezentował naszą Szkołę w czasie powiatowych obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja