W piątek 15 maja 2015 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich wzięli udział w spotkaniu z p. Małgorzatą Nawrocką zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice im. ks. Franciszka Siarczyńskiego w ramach Tygodnia Bibliotek. Spotkanie to odbyło się w naszym Gimnazjum.

Małgorzata Nawrocka to pisarka, dziennikarka, poetka. Jest autorką ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, w tym słynnej trylogii antymagicznej: „Anhar”, „Alhar”, „Ariel”, autorką scenariuszy teatralnych, programów telewizyjnych, tekstów piosenek, podręczników szkolnych i setek artykułów prasowych, organizatorką i prelegentką sympozjów popularyzujących wiedzę na temat współczesnych zagrożeń duchowych, teorii mediów i New Age.

Podczas wykładu pisarka zapoznała zebranych z systemem kulturowym New Age (Nowy Wiek), wiccanizmem, okultyzmem i ich toksycznym wpływem na młodych ludzi. Przedstawiła swoje poglądy na temat magii (zdecydowany sprzeciw), komentując wielki światowy przebój literatury młodzieżowej ostatnich lat - kilkutomowe dzieło angielskiej pisarki Joanne Rowling pt. „Harry Potter”. Zachęcała także do poznania prawdziwej historii Europy, Kościoła i Polski, pokochania tej historii i przekazania innym.

Małgorzacie Nawrockiej towarzyszyła dyrektor Biblioteki Publicznej – p. Elżbieta Stąpór, która zaprezentowała twórczość autorki i zachęcała do przeczytania jej książek.

Spotkanie wywarło duże wrażenie na zebranych i z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.