17 czerwca 2015 r. w murach naszej szkoły gościły przedszkolaki z Przedszkola w Świerżach Górnych wraz z paniami nauczycielkami, opiekunkami oraz panią dyrektor.

Uczniowie klasy IIa pod kierunkiem p. L. Nastali i J. Rutki przygotowali dla nich przedstawienie. Tym razem gimnazjaliści wcielili się w role bohaterów bajki pt. „Kopciuszek”. Nie było to łatwe, ze względu na dobór odpowiednich strojów, ale przy wspólnym wysiłku i zaangażowaniu Rodziców udało się. Żeby dzieci się nie znudziły w trakcie przedstawienia, zostały zaproszone na bal u króla. Na początku troszkę się krępowały, ale już po chwili pięknie tańczyły na dworze królewskim. Na zakończenie z przyjemnością oddały się wspólnej zabawie z bohaterami „Kopciuszka”.