12 października 2015 roku w naszym Gimnazjum miały miejsca obchody Dnia Edukacji Narodowej – święta wszystkich pracowników oświaty i szkolnictwa wyższego.

W naszej Szkole to również święto uczniów klas pierwszych, którzy tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Po życzeniach, które uczniom klas pierwszych złożyli starsi koledzy, Dyrektor Szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców wręczono im upominki na pamiątkę tego wydarzenia.

Kolejnym punktem programu były życzenia, które Dyrektor Szkoły skierowała do nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życząc, aby codzienna praca dawała im satysfakcję i cieszyła się społecznym uznaniem. Życzenia złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców, radna Rady Powiatu p. Janina Golik, po czym uczniowie, zaprosili wszystkich na część artystyczną, w czasie której przedstawili historię dzielnej, ambitnej Nawojki z Gniezna. Pomimo braku możliwości nauki, chciała ona kształcić się w Akademii Krakowskiej. Inscenizacji towarzyszył chór, który odśpiewał łacińską pieśń Gaudeamus.

Na zakończenie przewodnicząca szkoły, Patrycja Wojdyr złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego. Na ręce wszystkich nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zostały złożone kwiaty z życzeniami i podziękowaniami za trud pracy, którą wykonują.

Przybyłych na uroczystość gości, grono pedagogiczne, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów powitała dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Wolszczak.

pierwszoklasiści w czasie ślubowania na Sztandar Szkoły

przedstawiciele uczniów klas pierwszych, wychowawcy oraz Dyrektor Szkoły złożyli wpisy w Kronice Szkoły

uczniowie klas pierwszych otrzymali na pamiątkę kolorowe breloczki …

… a od Rady Rodziców zdrowe banany