W środę, 21 października 2015 r. naszą Szkołę odwiedził były wikariusz parafii w Świerżach Górnych ks. Piotr Stępień, pracujący od 13 lat na misjach w Brazylii. Zaproszony przez naszego katechetę, ks. Sylwestra – referenta do spraw misji w naszym dekanacie z racji Tygodnia Misyjnego, obchodzonego w Kościele, ks. Piotr przybliżył nam specyfikę pracy na misjach. Opowiadał o zagrożeniach i problemach, z jakimi się boryka, ale też o radościach jakich doświadcza, głosząc Chrystusową naukę Brazylijczykom.

Ks. Piotr od lat zaangażowany jest w swojej nowej ojczyźnie w walkę o życie nienarodzonych, ale także w akcje antynarkotykowe. Brazylia „słynie” z produkcji różnego rodzaju środków odurzających i psychoaktywnych. Mówił także o groźbach i szykanach ze strony mafii. Prosił o modlitwę, aby wystarczyło mu sił i zapału do walki o ideały, które mu przyświecają. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, prosząc Boga szczególnie o to, aby chronił jego życie.