W październiku w  naszej szkolone miały miejsce działania profilaktyczne zorganizowane we współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach w ramach Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Kozienice na lata 2014-2017. Dotyczyły one zagrożeń, jakie płyną z kontaktu z dopalaczami oraz innymi narkotykami. Działania miały charakter diagnostyczno - informacyjny i skierowane były zarówno do uczniów jak i rodziców i nauczycieli.

W poniedziałek, 26 października 2015 r. przedstawiciele Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku zrealizowali w klasach III program profilaktyczny "Nie daj się oszukać- dopalacze to też narkotyki".

Spotkanie z rodzicami „Dopalacze -nowe zagrożenie” odbyło się 28 października 2015 r.  w ramach Dnia Otwartego. Rodzice i nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z diagnozą postawioną w naszej szkole oraz uzyskania wiedzy na temat dopalaczy i innych narkotyków, konsekwencji i przyczyn ich zażywania przez młodych ludzi. Liczny udział rodziców w spotkaniu świadczy o ich dużej odpowiedzialności za wychowanie swoich dzieci.