W dniach 20 i 27 października 2015 r. odbyły się w naszej szkole spotkania młodzieży z sierżant sztabową Iloną Tarczyńską oraz sierżantem sztabowym Rafałem Mąkosą reprezentującymi Zespół ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Spotkania miały charakter prewencyjny i zostały zorganizowane w odpowiedzi na niepokojące sygnały  dotyczące stosowania substancji psychoaktywnych. Uczniowie wszystkich klas pozyskali widzę na temat konsekwencji ich zażywania i rozprowadzania w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Dopalacze kradną życie”.

Poruszony został również temat innych zachowań młodzieży związanych z demoralizacją (palenie papierosów, picie alkoholu, stosowanie  wulgaryzmów, wagarowanie, kradzieże, wymuszenia, łamanie zasad bezpieczeństwa na drodze itp.) oraz ich konsekwencji karnych.