W ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną, 22 grudnia 2015 r., zgodnie z tradycją w naszej szkole, każda klasa zorganizowała spotkanie wigilijne. Nie zabrakło opłatka, tradycyjnych potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Po zakończeniu zajęć cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście spotkali się w Sali gimnastycznej, gdzie wszyscy obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów klas I pod kierunkiem ks. Sylwestra Kosiora i p. Jolanty Rutki. Historia narodzenia Jezusa w Betlejem była okazją do pokazania problemów współczesnego świata, skłaniając do głębokiej refleksji. W programie nie zabrakło tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz dzielenia się opłatkiem.

Życzenia radosnych, spokojnych i bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia przekazała dyrektor szkoły p. Małgorzata Wolszczak.

Uczestnicy spotkania

Historia narodzenia Jezusa w Betlejem była okazją do pokazania problemów współczesnego świata.

Na honorowym miejscu znajdował się opłatek - symbol pojednania i przebaczenia, znak przyjaźni i miłości,

którym z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego podzieliła się dyrektor szkoły.

Życzenia świąteczne wszystkim zebranym złożyli:

Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych ks. Andrzej Mizak,

Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozinicach p. Robert Boryczka,

Radna powiatu kozienickiego p. Janina Golik

oraz przedstawicielki Rady Rodziców.