Piątkowy wieczór 29 stycznia 2016 r. upłynął w naszym Gimnazjum w karnawałowych rytmach. Stało się tak za sprawą Koncertu Karnawałowego zorganizowanego dzięki współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Kozienicach.  Przybyłych na to wydarzenie powitali p. dyrektor Małgorzata Wolszczak i uczeń kl. IIIa Konrad Tynkowski.  W gronie przybyłych znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kozienicach, radni Rady Miejskiej i  Rady Powiatu, strażacy OSP z Woli Chodkowskiej i Świerży Górnych, rodzice, nauczyciele, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz byli, obecni i przyszli uczniowie naszej szkoły. Koncert Karnawałowy został połączony ze zbiórką publiczną na rzecz Fundacji Zdrowe Dziecko działającej w Kozienicach od ponad 22 lat. Na czele Fundacji od początku stoi dr Czesław Czechyra, który przybliżył przybyłym zakres jej działalności. Podkreślił, że wszystkie osoby zaangażowane w jej działalność pracują społecznie.

W czasie Koncertu wystąpili absolwenci, uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej oraz zaproszeni goście, a poprowadził go brawurowo p. Sebastian Iwanowicz, nauczyciel tej placówki.  Wszyscy zgromadzeni zostali zabrani w wyjątkową muzyczną podróż po całym świecie. Wysłuchaliśmy zróżnicowanych utworów muzycznych: była samba, jazz, muzyka folkowa i rozrywkowa - przeboje Adele i Skaldów.  Przed zgromadzonymi wystąpiły zespoły, duety i soliści. W przerwach między występami  zorganizowano konkursy dla najmłodszych uczestników Koncertu związane z tematyką muzyczną. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami na stojąco.

Goście wsparli Fundację Zdrowe Dziecko kwotą  904, 50 zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w Koncercie, który był również okazją do integracji społeczności lokalnej.

Przybyłych na Koncert powitali p. dyrektor Małgorzata Wolszczak i uczeń kl. IIIa Konrad Tynkowski, a informacje na temat Fundacji Zdrowe Dziecko przybliżył prezes zarządu dr Czesław Czechyra.

Występy artystów

Występy poprowadził nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach p. Sebastian Iwanowicz.

Widownia z uwagą śledziła kolejne występy.

Artystom i uczestnikom Koncertu podziękowała dyrektor Gimnazjum p. Małgorzata Wolszczak.

Koncert muzycznie podsumował dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach p. Zdzisław Włodarski, któremu wcześniej podziękowano za współpracę przy jego organizacji.

W imieniu uczestników Koncertu podziękowanie za jego organizację złożyła organizatorom p. Ewa Malec, która reprezentuje mieszkańców Świerży Górnych w Radzie Miejskiej.

W czasie koncertu powołany komitet społeczny przeprowadził zbiórkę publiczną „Pomagamy Fundacji Zdrowe Dziecko”.

Zebrana w czasie Koncertu kwota 904,50 zł została wpłacona na konto Fundacji Zdrowe Dziecko.

Relacja z Koncertu ukazała się w lokalnej telewizji kablowej Kronika Kozienicka: