W czasie Tygodnia Doradztwa Zawodowego, który został zorganizowany dla uczniów klas III w dniach od 16 do 21 marca 2016 r. odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz doradcą zawodowym, który poprowadził spotkanie na temat „Rynek pracy XXI wieku”.

Rozstrzygnięto konkurs pod hasłem „Zawód z przyszłością”, w którym zwyciężyła prezentacja Anny Ośki na temat pracy w zawodzie stomatologa?

W ramach Tygodnia Doradztwa Zawodowego trzecioklasiści wzięli również udział w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Nr 1 w Kozienicach, gdzie poznali ofertę edukacyjną tej placówki.

Przygotowana została też oferta dla rodziców uczniów klas trzecich, którzy uczestniczyli w spotkaniu ze szkolnym doradcą zawodowym na temat „Rodzic jako doradca swojego dziecka”, w czasie którego przedstawiona została im oferta szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkania z przedstawicielami:

I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach