Egzamin gimnazjalny to najważniejszy sprawdzian wiedzy i umiejętności dla każdego gimnazjalisty. Przystąpienie do egzaminu stanowi warunek ukończenia gimnazjum, a jego wynik decyduje o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.

Zgodnie z harmonogramem zawartym w komunikacie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odbywał się w dniach od 18 do 20 kwietnia 2016 r.:

18 kwietnia - część humanistyczna
9:00 - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
11:00 - z zakresu języka polskiego

19 kwietnia - część matematyczno-przyrodnicza
9:00 - z zakresu przedmiotów przyrodnicznych
11:00 - z zakresu matematyki

20 kwietnia - język obcy nowożytny
9:00 - na poziomie podstawowym
11:00 - na poziomie rozszerzonym

Test z wiedzy humanistycznej obejmował zadania z historii oraz z wiedzy o społeczeństwie, a w drugiej części z języka polskiego.

W kolejnym dniu odbywał się sprawdzian matematyczno-przyrodniczy, który testował znajomość przedmiotów przyrodniczych traktowanych łącznie (biologii, chemii, fizyki, geografii) oraz matematyki.

Trzeciego dnia egzaminu gimnazjaliści pisali test z języka obcego. Mogli wybierać spośród języków takich jak: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski. W naszej Szkole gimnazjaliści pisali egzamin z j. angielskiego i j. niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Testy sprawdzają zewnętrzni egzaminatorzy, a wyniki poznamy 17 czerwca 2016 r.

Arkusze egzaminacyjne z przeprowadzonych egzaminów gimnazjalnych dostępne są na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Do egzaminu przystąpili wszyscy trzecioklasiści, którym każdego dnia towarzyszył lekki stres

Przed wejściem do sali egzaminacyjnej gimnazjaliści każdego dnia losowali numer stolika, przy którym rozwiązywali testy

Ostatnie chwile przed rozpoczęciem pracy z testem

Stolik z nr. 13 – przed komisją nadzorującą przebieg egzaminu - losowali prawdziwi szczęściarze