W czasie Dnia Otwartego w środę, 27 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie Rodziców z przedstawicielami Policji. W ramach ogólnopolskiej akcji MSWiA „Dopalacze kradną życie”, Rodzice dowiedzieli się, jak postępować z nastolatkiem, który eksperymentuje z dopalaczami.

Przedstawiciele Policji zwrócili uwagę na pierwsze sygnały zmiany zachowania dziecka, których Rodzice nie powinni lekceważyć. Omówili, jak rozpoznać nielegalne substancje, zwrócili również uwagę na różne możliwości ich przechowywania przez dzieci.

Spotkanie zakończyło się apelem do Rodziców:

Rodzicu!

Co zrobić, gdy podejrzewasz, że dziecko ma kontakt z nielegalnymi substancjami?

• Zacznij działać! Problem sam się nie rozwiąże, a w grę wchodzi życie Twojego dziecka!
  • dowiedz się jak najwięcej o substancjach psychoaktywnych,
  • ustal reguły postępowania i konsekwentnie ich przestrzegaj – stosuj zasadę ograniczonego zaufania wobec dziecka,
  • okazuj miłość i zainteresowanie swojemu dziecku,
  • korzystaj ze wsparcia,
  • nie usprawiedliwiaj nieobecności w szkole,
  • nie wstydź się i nie ukrywaj problemu,
  • szukaj pomocy u specjalistów zajmujących się uzależnieniami.

Więcej informacji dla Rodziców: Dopalaczekradnazycie.pl