W zmaganiach turniejowych 29.04.2016 r. w naszym Gimnazjum wzięły udział  trzyosobowe  reprezentacje uczniów z 9 szkół  podstawowych i 3 gimnazjalnych z terenu gminy Kozienice:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kociołkach,
  2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kozienicach,
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kozienicach,
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach,
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Ryczywole,
  7. Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławicach,
  8. Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Chodkowskiej,
  9. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Tyrzyńskiej.

Gimnazja:

1. Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach,
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Zygmunta Starego w Kozienicach,
  3. Publiczne Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych.

Tegoroczna edycja Turnieju odbyła się pod hasłem „Ekologiczny styl życia”.

Wszyscy uczestnicy (podzieleni na kategorie wiekowe – szkoła podstawowa i gimnazjum)  rozwiązywali  zadania  testowe. Mogli wykazać się wiedzą dotyczącą ekologicznego stylu życia, czyli naszych codziennych zachowań jak: ekologiczne żywienie, ekologiczne zakupy, pranie, kosmetyki, itp. Należało wykazać się znajomością nowej piramidy zdrowia i aktywności fizycznej.

Zmagania uczestników Turnieju (indywidualnie i zespołowo) oceniło jury w następującym  składzie:

1.  p. Anna Janowska – MSCDN Radom - przewodnicząca

2.  p. Leokadia Cieślik – MSCDN Radom

3.  p. Karina Delega – PG Świerże Górne

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy, opiekunowie oraz uczniowie PG w Świerżach Górnych obejrzeli program artystyczny „Sąd nad rodziną Kowalskich”, który przybliżył zachowania rodziny o niskiej świadomości ekologicznej. Kowalscy jednak zrozumieli, że ważny dla środowiska jest ekologiczny styl życia.  Co to znaczy ekologiczny styl życia opowiedziała zebranym Weronika Kwiatkowska, która zajęła I miejsce w Rejonowym etapie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia i reprezentowała naszą szkołę na szczeblu okręgowym w Warszawie. Wsparły ją Dominika Ośka i Wiktoria Molendowska.

Po prezentacji dziewczyn nastąpiło ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów oraz nagród ufundowanych przez Gminę Kozienice.

W kategorii szkoły podstawowe miejsca zajęli:

Indywidualnie:

1. miejsce - ex aequo

- Maciej Dąbrowski z PSP w Stanisławicach

- Jakub Gumiński z PSP w Woli Chodkowskiej

2. miejsce - ex aequo

- Jakub Włodarczyk z PSP Nr 1 w Kozienicach,

- Sara Smargol z PSP Nr3 w Kozienicach,

3. miejsce - ex aequo

- Julia Strzelczyk z PSP Nr 1 w Kozienicach

- Aleksandra Toporek z PSP w Wólce Tyrzyńskiej

Drużynowo:

1. miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławicach
  2. miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach
  3. miejsce - ex aequo

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 Kozienicach

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Chodkowskiej

W kategorii gimnazja nagrody odebrali:

Indywidualnie:

1. miejsce – Jakub Rzeszotek z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. im. Zygmunta Starego Jana Pawła II w Kozienicach
  2. miejsce – Patrycja Żak z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
  3. miejsce – ex aequo

- Weronika Kwiatkowska z Publicznego Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych,

- Katarzyna Płatos z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Drużynowo:

1. miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
  2. miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Zygmunta Starego w Kozienicach,
  3. miejsce - Publiczne Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych

„Ekologiczny styl życia” to temat XV Gminnego Turnieju Wiedzy Ekologicznej

Otwarcia Turnieju dokonała dyrektor Gimnazjum p. Małgorzata Wolszczak.

Uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące ekologicznego stylu życia, które przygotowała p. Anna Janowska reprezentująca MSCDN w Radomiu.

Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Molendowska, Weronika Kwiatkowska i Dominika Ośka, które merytorycznie przygotowała p. Anna Rybarczyk.

Turniej poprowadziły: Kamila Narojczyk i Dagmara Pozorek.

Oprawę muzyczną zapewnił chór w składzie: Kamila Kapusta, Magdalena Ziemska, Agnieszka Traut, Weronika Żuk i Sara Balcerzak przygotowany przez p. Jolantę Rutkę.

Program artystyczny „Sąd nad rodziną Kowalskich” przygotowali uczniowie kl. IIb pod kierunkiem p. Anny Rybarczyk.

Weronika Kwiatkowska, Wiktoria Molendowska i Dominika Ośka przedstawiły informacje na temat ekologicznego stylu życia, wykorzystując prezentację multimedialną.

Przewodnicząca komisji konkursowej, p. Anna Janowska omówiła tematykę testów oraz dokonała podsumowania, podkreślając wysoki poziom merytoryczny uczestników

Sponsorem Turnieju była Gmina Kozienice, którą reprezentował dyrektor Wydziału Edukacji p. Robert Boryczka.

Nagrody uczestnikom i laureatom Turnieju wręczyły: dyrektor Gimnazjum p. Małgorzata Wolszczak oraz p. Regina Warchoł, reprezentująca Wydział Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Środowiska UM w Kozienicach

Zwycięzcy w kategorii Szkoły Podstawowe to Maciej Dąbrowski z PSP w Stanisławicach i Jakub Gumiński z PSP w Woli Chodkowskiej

Zwycięskie drużyny w kategorii Szkoły Podstawowe

Zwycięska drużyna w kategorii Gimnazja