16 marca została podpisana uchwała o utworzeniu PaTPORTU przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Chrapka w Świerżach Górnych, który będzie działał na terenie objętym działalnością Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Jest to pierwszy PaTPORT na terenie powiatu kozienickiego, który będzie zachęcał uczniów do inicjowania działań w obszarze profilaktyki uzależnień metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej.

Uchwała została podpisana przez:
Zastępcę Burmistrza Gminy Kozienice  - p. Małgorzatę Bebelską,
Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach - insp. Stanisława Kondeję,
Dyrektor Szkoły – p. Małgorzatę Wolszczak,
Przewodniczącą Rady Rodziców – p. Martę Zieloną ,
Opiekuna PaTPORTU – p. Nataszę Dróżdż
oraz Kapitana PaTPORTU - Jakuba Boryczkę.

Świerżowska grupa PaT zainaugurowała swoją działalność 29 marca 2016 roku. Liderem projektu PaT został Jakub Boryczka, a jego zastępczynią Anna Ośka. Koordynatorkami działań młodzieżowej grupy PaT są: p. Natasza Dróżdż oraz sierż. szt. Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

PaTPORT to najnowsze i najprostsze rozwiązanie organizacyjne dla osób zainteresowanych zainicjowaniem lub włączeniem już prowadzonych działań metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej do ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” realizowanego w kraju od 2006 roku.

Gratulujemy inicjatywy!