"Kto pragnie dobra dla drugiego człowieka
zawsze znajdzie sposób, aby coś dla niego uczynić."

… te słowa św. Jana Pawła II przyświecały „Akcji ŻONKIL”, do której włączyliśmy się w kwietniu 2016 r.

Organizatorem jej była Fundacja „Hospicjum - Razem możemy więcej” z Dęblina, która wspiera hospicja domowe na terenie naszej Gminy. Akcja polegała na zbiórce publicznej na rzecz podopiecznych Fundacji. Uczniowie wykonywali papierowe żonkile, którymi wolontariuszki: Agnieszka Traut, Sara Balcerzak oraz Weronika Żuk obdarowywały wszystkich darczyńców. Zbiórki zorganizowano przy ogromnej współpracy i pomocy ze strony proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych, a pod opieką p. Kariny Delegi i ks. Sylwestra Kosiora. Wolontariuszki z zaangażowaniem kwestowały 10 kwietnia po każdej mszy w Świerżach Górnych i Piotrkowicach, 27 kwietnia w czasie dnia otwartego dla rodziców na terenie Szkoły oraz 29 kwietnia w czasie przerw i po zakończeniu Gminnego Turnieju Wiedzy Ekologicznej. W sumie zebraliśmy 887,03 zł a zebraną kwotę przekazaliśmy 10 maja przedstawicielkom  Fundacji „Hospicjum - Razem możemy więcej”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Akcję, niosąc pomoc osobom chorym.