Uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczą w ogólnopolskim programie "Młody obywatel", który jest wspólnym przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK. Jego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej. Jak podają autorzy programu "tym razem na warsztat bierzemy sport!" - stąd hasło "Młody obywatel na sportowo". Uznaliśmy, że warto odkrywać różne oblicza sportu. Pragniemy skupić się na jednym z trzech tematów wiodących - "Kronika sportowa - czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy". Wspólnie poszukamy gier i zabaw popularnych dziesięć, dwadzieścia czy nawet pięćdziesiąt lat temu. Zamierzamy dotrzeć do osób, które zachowały w swojej pamięci te, niewątpliwie radosne, chwile dzieciństwa i beztroskiej zabawy. W przygotowaniu całego projektu bierze udział dziewięcioosobowa grupa uczniów, których opiekunem jest Pani Jolanta Rutka.  Zarówno opiekun, jak i uczniowie zostali przeszkoleni przez trenerów CEO, aby wypracować plan działań na podstawie rozpoznanych zasobów i w nawiązaniu do potrzeb swojej okolicy.

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Pełnomocnika Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.