Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

… to uroczystość, która w szczególny sposób zapisze się w historii Szkoły w Świerżach Górnych.

31 sierpnia 2017 r., po 16 latach funkcjonowania w tym budynku,  do historii przeszło Publiczne Gimnazjum, a od 1 września rozpoczęła działalność Publiczna Szkoła Podstawowa im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych, w której kontynuować będą naukę klasy gimnazjalne.

Rok szkolny 2017/2018 został zainaugurowany 4 września 2017 r., po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski i odpoczynku od szkolnych obowiązków.

W czasie wakacji trwały intensywne przygotowania budynku do przyjęcia uczniów szkoły podstawowej. Odświeżone sale lekcyjne, wyremontowane toalety na parterze, nowe meble w sali i szatni uczniów klas pierwszych, mnóstwo zakupionych pomocy dydaktycznych, błyszczące korytarze – wszystko to sprawia, że szkoła nie tylko zyskała nowy wygląd, ale również możliwości do wykorzystania w nowym roku szkolnym.

Uroczystości przyświecały słowa: "Nasze umysły są jak spadochrony – działają tylko, gdy są otwarte".

W przemówieniu inauguracyjnym Dyrektor Szkoły Małgorzata Wolszczak podkreśliła, że tylko otwarte umysły, ciekawe świata, są w stanie go poznawać, rozbudzić swoje zainteresowania i pasje. Zachęciła uczniów, aby potraktowali szkołę jak miejsce, które również sami tworzą, aby planowali i realizowali swoje pasje i pomysły, bo duma z osiągniętych dzięki własnemu działaniu sukcesów to naprawdę fantastyczne uczucie.

Całej Społeczności Szkolnej życzyła dużo optymizmu i nadziei w związku ze  zmianami w oświacie w roku szkolnym 2017/2018.

Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami,
w czasie których odebrali przygotowane dla nich podręczniki.