Od 4 września 2017 r. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu uczniów, aż do następnych wakacji, zatem powinna być bezpieczna.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi, dlatego „Bezpieczna droga do szkoły” to temat spotkania uczniów klasy pierwszej z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, które odbyło się w naszej Szkole 14 września 2017 r.

W czasie pogadanki uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a następnie wrócić do domu, jak przechodzić przez jezdnię oraz dbać o swoje bezpieczeństwo.

Zajęcia z przedstawicielami Policji są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.