18 października 2017 r., w 16. rocznicę tragicznej śmierci patrona naszej Szkoły, przeszedł ulicami Radomia VIII. Marsz Integracyjny upamiętniający postać biskupa Jana Chrapka.

Wśród około 500 uczestników nie zabrakło przedstawicieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią,
p. Anną Rybarczyk wyruszyli w barwnym korowodzie sprzed Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 Specjalnej im. bp. Jana Chrapka, organizatora marszu, w kierunku Katedry, gdzie pochowany jest biskup Chrapek. Tam tradycyjnie delegacja uczniów naszej Szkoły złożyła kwiaty przy grobie patrona.