27 października 2017 r. uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Policji. Tematem spotkania były szeroko rozumiane sytuacje kryzysowe związane z podejmowaniem przez młodzież zachowań ryzykownych, a przede wszystkim zażywania tak zwanych dopalaczy.

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć bardzo sugestywny film pokazujący osoby, których życie legło w gruzach w wyniku sięgnięcia po "dopalacz". Apelując do młodych ludzi, Policjanci opierali się na konkretnych, rzeczywistych zdarzeniach, z jakimi spotkali się w swojej pracy. Starali się uświadomić uczniom, że powinni razem z nimi "grać do jednej bramki", że w interesie wszystkich jest to, aby na ulicach było bezpiecznie, aby młodzi ludzie nie zagrażali innym i samym sobie.