Niesamowite atrakcje towarzyszyły szkolnej dyskotece  25 października 2017 r. Była ona szczególna, ponieważ została połączona z otrzęsinami klas pierwszej i siódmej, które w tym roku odbyły się pod hasłem ,, Świeżaki - Świerżaki’’.

Na początku wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Szkoły Małgorzata Wolszczak oraz prowadzący całą uroczystość uczniowie – Bernadetta Boryczka i Szymon Mycek. Następnie odbyły się różnego rodzaju zabawy przygotowane przez uczniów klas drugich gimnazjum, podczas których udekorowani w specjalne korony Świeżaków uczniowie klas pierwszej i siódmej mieli wykazać się sprytem, wiedzą, sprawnością oraz dobrym humorem. Pierwszaki sprawdziły się w odgadywaniu zagadek oraz nazywaniu przedmiotów ukrytych w pudełku. Siódmoklasiści demonstrowali swój spryt w rywalizacji „walka o krzesła” oraz rozpoznawali owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów. Szkolny sprawdzian zakończyła wspólna zabawa w mannequin challenge. Wszystkie atrakcje odbywały się w wesołej i przyjaznej atmosferze do której przyłączyli się również wychowawcy klas.

Na koniec prowadzący podziękowali za wspólnie spędzony czas i zaprosili do dalszej zabawy przy muzyce dyskotekowej.