Zgodnie ze szkolną tradycją, w okresie przedświątecznym uczniowie wraz z wychowawcami organizują klasowe spotkania wigilijne, którym towarzyszą życzenia świąteczne, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd oraz degustacja wigilijnych potraw.  Tak też było 20 grudnia 2017 r./środa/ .

Po spotkaniach klasowych wszyscy spotkali się w Sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Szkoły Małgorzata Wolszczak zaprosiła uczestników spotkania na Jasełka. Program przygotowany pod kierunkiem ks. Sylwestra Kosiora nawiązywał do współczesnych wydarzeń, aby przybliżyć prawdę o narodzeniu Jezusa. Jasełkom towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu dziewcząt z kl.IIIb oraz chóru składającego się z uczniów klasy I oraz świąteczna dekoracja przygotowana pod kierunkiem p. Kariny Delegi.

Pani Dyrektor podzieliła się opłatkiem z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Julią Pawlik, składając wszystkim życzenia świąteczne.

Tego dnia uroczyście podziękowaliśmy za lata pracy na stanowisku kucharki w naszej Szkole p. Teresie Włodarczyk, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Były kwiaty, życzenia, wzruszenia….

Na zakończenie życzenia świąteczne przekazał wszystkim proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Mizak.

Ponieważ tego dnia miały miejsce spotkania w ramach dnia otwartego, rodzice również zostali zaproszeni na Jasełka.