Muzyczne rytmy z całego świata wybrzmiały w czasie koncertu karnawałowego zorganizowanego po raz czwarty w Szkole w Świerżach Górnych w piątek, 9. lutego 2018 r.

Artyści ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach zostali powitani na wstępie przez Dyrektor Szkoły, p. Małgorzatę Wolszczak, podobnie jak licznie przybyli goście. Wśród obecnych nie zabrakło przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych ze Świerży Górnych, Nowej Wsi i Woli Chodkowskiej, mieszkańców Świerży Górnych i okolicznych miejscowości, byłego Starosty Powiatu Kozienickiego p. Romana Wysockiego oraz obecnego Starosty Powiatu Kozienickiego p. Andrzeja Junga z małżonką, jak również Prezesa Zarządu Fundacji „Zdrowe Dziecko”, p. Czesława Czechyry, który przybliżył zebranym 25-letnią działalność Fundacji.

Koncert połączony był ze zbiórką na rzecz podopiecznych Fundacji „Zdrowe Dziecko”.

Po części oficjalnej sceną zawładnęli artyści, których brawurowo zapowiadał nauczyciel Szkoły Muzycznej, p. Artur Miedziński.

W repertuarze znalazły się utwory ludowe, walce, polki, tanga oraz utwory współczesnych wykonawców w wykonaniu zespołu akordeonowego „Arturo Band” i solistek z grupy wokalnej Patrycji Kawęckiej Czerskiej.

Dużą reakcję widowni wywołały występy najmłodszych wykonawców - zespołu „Młode Wilki” oraz polka w wykonaniu Samuela Ćwieka na ksylofonie.

Widownia nagrodziła wykonawców gromkimi brawami na stojąco.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły podziękowała artystom, przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy współpracowali przy organizacji koncertu.

Wszyscy opuszczali Szkołę, muzycznie przygotowani do ostatniego, tanecznego wekendu w tym karnawale.

W czasie koncertu zebrano kwotę w wysokości 1104 zł, która zasili konto Fundacji „Zdrowe Dziecko”.

Licznie zgromadzona widownia z uwagą śledziła kolejne występy.

Koncert został połączony ze zbiórką na rzecz podopiecznych Fundacji "Zdrowe Dziecko".