W dniach 19 - 23 marca 2018 r. w ramach Tygodnia Doradztwa Zawodowego uczniowie kl. III gimnazjum spotkali się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu: I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kozienicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisku.

Trzecioklasiści zapoznali się z pełną ofertą szkół, terminami oraz zasadami rekrutacji, jak również mieli możliwość osobistej rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Ponadto 21.  marca skorzystali z możliwości udziału w dniu otwartym w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, gdzie pojechali pod opieką swoich wychowawców. Na temat terminów dni otwartych w innych szkołach uczniowie będą informowani na bieżąco.