10 kwietnia 2018 r. w Rozniszewie odbył się III Powiatowy Przegląd Przyśpiewek Dyngusowych i Pieśni Wielkanocnych "Nie dajmy zaginąć tradycji".

Organizatorzy przeglądu: Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej, Stowarzyszenie LGD „Puszcza Kozienicka” Starostwo Powiatowe w Kozienicach, stworzyli możliwość zaprezentowania uczestnikom obrzędów i tradycji ludowych naszego regionu poprzez śpiewanie przyśpiewek dyngusowych i pieśni wielkanocnych. Celem przeglądu było ukazanie tego, co w kulturze ludowej naszego regionu jest jeszcze żywe, co stanowi o jej bogactwie i co, niestety, już zanika.

Naszą Szkołę reprezentowała siedmioosobowa grupa dziewcząt w składzie: Oliwia Kultys, Zuzanna Różańska, Natalia Ośka, Kinga Ośka, Morena Mulazzani, Angelika Mikutowicz, Aleksandra Strzelczyk, które przygotowały swój występ pod kierunkiem księdza Sylwestra Kosiora. W nagrodę otrzymały dyplom i kosz słodyczy.

W czasie tej uroczystości rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „14 stacji drogi krzyżowej”. 6 prac naszych uczniów spotkało się z uznaniem jury. Wyróżnienia otrzymali:

- Jakub Koprowski – kl. IIb

- Oliwia Nowak – kl. IIIa

- Julia Misztal – kl. IIIb

- Piotr Dobrowolski – kl. IIIb.

I miejsce ex aequo zajęli :

Maja Bogumił – kl. IIb i Michał Karbowiak – kl. IIIa.

Gratulujemy!