25. kwietnia 2018r. uczniowie pierwszej klasy uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanym w naszej Szkole przez Szkolną Grupę Medyczną z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem apteczki medycznej, ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną bezpieczną. Uczyły się, jak pomóc, gdy pojawi się krwotok z nosa, zakrztuszenie, omdlenie, a także złamanie kończyny górnej i dolnej, utrwaliły również numery alarmowe. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci uczestniczyły w nich z dużym zaangażowaniem. Na zakończenie podziękowały starszym kolegom za przeprowadzenie zajęć.