W czwartek, 17 października 2019 r. w świetlicy KCKRiS odbyła się XI edycja programu edukacyjnego organizowanego przez Rejonowy Oddział PCK w Kozienicach dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Kozienice pod hasłem "Ratowniczek 2019".

Celem programu jest oswojenie dzieci z tematem pierwszej pomocy.

W wydarzeniu tym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły: Amelia Ogórek (klasa II) oraz Jakub Wróblewski i Jakub Kowalski (klasa III). Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, p. Dominiki Markiewicz i p. Ireny Pawluczuk przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpił krwotok z nosa. Nasi reprezentanci spisali się wzorowo, wykonując poszczególne czynności ratownicze, co zaowocowało otrzymaniem pamiątkowej statuetki oraz dyplomów.

Dzięki „Ratowniczkowi” dzieci uczą się postaw społecznego zaangażowania i empatii wobec innych osób.

Relacja Kroniki Kozienickiej: